West Ham nakon preokreta bolji od AZ Alkmaara, Basel istim rezultatom prebrodio gostovanje u Firenci

Nogometaši West Ham Uniteda pobijedili su u prvoj utakmici Konferencijske lige momčad AZ Alkmaara nakon preokreta rezultatom 2:1 u Londonu.

Nije dobro počelo za ‘Čekićare’ budući da je u 41. minuti Reijnders pogodio za AZ na asistenciju Mijnansa, ali su se brzo probudili.

U drugom poluvremenu je prvo Benrahma sa bijele tačke u 67. minuti donio poravnanje, da bi u 76. viđen i pravi preokret.

Heroj West Hama bio je Antonio i jedini engleski predstavnik u Konferencijoj ligi u Nizozemsku putuje sa minimalnom prednosti.

Istim rezultatom je i u drugoj utakmici večerašnjeg programa Basel slavio u Firenci protiv Fiorentine rezultatom 2:1.

‘Viola’ je povela protiv gostiju preko Cabrala u 25. minuti, a asistent je bio Martinez Quarta. No, u nastavku je Basel prek Dioufa u 71. i Amdounija u sudijskoj nadoknadi ostvario ogromnu pobjedu.

Uzvratni susreti u Švicarskoj i Nizozemskoj su na programu za sedam dana.