West Ham nakon uvjerljivog vodstva skoro ispustio pobjedu protiv Crystal Palacea, Lanzini odigrao još jednu sjajnu partiju

Ekipa West Hama je u okviru 21. kola Premiershipa savladala momčad Crystal Palacea rezultatom 3:2.

Već u prvom minutu susreta Jeffrey Schlupp je odlično šutirao, ali nije imao sreće i pogodio je lijevu stativu gola West Hama. Mohamed Said Benrahma se našao u sjajnoj prilici za West Ham u 14. minutu, no njegov pokušaj je odlično spriječio Guaita.

Prvi pogodak postigla je momčad Davida Moyesa, a Michail Antonio je ispratio savršen centaršut Benrahme i pogodio za vodstvo West Hama u 22. minutu. Samo tri minuta poslije, na asistenciju Declana Ricea precizan je bio sjajni Manuel Lanzini za drugi gol ‘Čekićara’.

Igrala se sudačka nadoknada prvog poluvremene kada je došlo do sporne situacije. Naime, Luka Milivojević je igrao rukom u svom šesnaestercu. Sudac Darren England prvobitno nije dosudio jedanaesterac, no nakon pregleda VAR-a se predomislio. Jedanaesterac je sjajno izveo Manuel Lanzini i pogodio za 3:0.

U drugom poluvremenu do većeg uzbuđenja se čekalo 38 minuta, a u 83. minutu je Odsonne Edouard bio precizan za Crystal Palace i smanjio rezultatski minus.

U 90. minutu Michael Olise postiže golčinu iz slobodnjaka i daje nadu Palaceu za izjednačenje. Mateta je u samom finišu utakmice imao dobru šansu za poravnanje rezultata, no njegov pokušaj završio je pored gola.

West Ham je na tabeli Premiershipa sada prestigao Tottenham, a Moyesovi izabranici se nalaze na petoj poziciji sa 34 osvojena boda. Crystal Palace je 11. sa 23 boda na svom kontu.