West Ham ne odustaje od borbe za plasman u Ligu prvaka: ‘Čekićari’ upisali minimalan trijumf nad desetkovanim Evertonom

Momčad West Hama je na svom stadionu u okviru 31. kola engleskog Premiershipa dočekala Everton i slavila rezultatom 2:1.

Aaron Cresswell je doveo domaće u prednost u 32. minutu utakmice, iskoristio je terensku nadmoć ‘Čekićara’ u prvom plouvremenu.

Izjednačenje je stiglo na startu drugog dijela. Mason Holgate je na asistenciju Richarlisona matirao golmana West Hama.

No, vrlo kartko trajalo je slavlje ‘Karamela’, jer su domaći ponovo stigli do vodstva, sada preko Jarroda Bowena u 58. minutu za konačnih 2:1.

Vrijedi napomenuti i to da je Everton posljednjih pola sata igrao sa igračem manje, jer je Keane dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

West Ham se grčevito bori za Ligu prvaka, trenutno zastupaju petu poziciju sa 51 bodom, dok se Everton nalazi na ivici zone ispadanja sa 25 bodova na svom kontu.