West Ham ‘petardirao’ nesretni Freiburg u Londonu, Milan s pola snage u Češkoj, Benfica slomila otpor Rangersa

West Ham, Milan, Benfica i Villarreal večeras su osigurali plasman u četvrtfinale Evropske lige nakon revanš utakmica osmine finala odigranih u onom ranijem terminu.

Freiburg ove noći jednostavno nije imao šta da traži u Londonu. Iako su imali prednost od 1:0 iz prvog susreta, večeras su izgubili sa visokih 5:0.

Paqueta i Bowen pogađali su za ‘Čekićare’ u prvom poluvremenu, dok su se među strijelce upisivali još Cresswell i Kudus dva puta u drugom dijelu igre.

Milan je poslije pobjede od 4:2 iz prve utakmice gostovao kod Slavije Prag i ponovo slavio, ovog puta sa 1:3. Svu priču oko pobjednika ‘Rossoneri’ su završili u prvom poluvremenu. Mrežu domaćih tresli su Pulišić, Loftus-Cheek i Leao, dok je jedini pogodak za Slaviju postigao Jurasek.

Posebno zanimljivo bilo je na meču između Rangersa i Benfice, poslije rezultata 2:2 iz prve utakmice. Ipak, portugalski velikan je golom Rafe Silve u 66. minutu za konačnih 0:1 slomio otpor domaćina i plasirao se u četvrtfinale Evropske lige.

Villarreal je u Španiji dočekao Marseille i odigrao zaista hrabro. Uprkos nedavnom porazu od 4:0 u Francuskoj, ‘Žuta podmornica’ je zahvaljujući golovima Capouea, Sorlotha i Mosquere bila na korak od “čuda”. No, sve nade uništio im je Clauss pogotkom u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:1 i definitivan prolaz Marseillea.