WIMBLEDON: Đoković u tri seta nadigrao Amerikanca i plasirao se u osminu finala

Novak Đoković je pobijedio Denisa Kudlu rezultatom 3:0 (6:4, 6:3, 7:6) i tako se plasirao u osminu finala gdje će se sastati sa Čileancom Cristianom Garinom.

Branitelj naslova na “travnatom” Grand Slamu slavio je nakon dva sata i 16 minuta igre.

Đoković je bez većih problema dobio prva dva seta, onda je u trećem Kudla oduzeo servis prvom reketu svijetu i poveo sa 4:1, ali uspio je Đoković vratiti break i doći do izjednačenja, pa je set uveden u tie-break.

Kudla je poveo 4:1, ali je Đoković vezao pet poena i došao do meč lopte, koju nije iskoristio. Uslijedila je set lopta za Kudlu, koju nije uspio realizirati na servis Đokovića, ali zato je Đoković iskoristio drugu meč loptu za plasman u osminu finala.

Đoković će u osmini finala igrati protiv Čileanca Cristiana Garina, koji je nadigrao Španjolca Pedra Martineza sa 6:4, 6:3, 4:6, 6:4.