Wimbledon: Mannarino nakon velike borbe predao meč Federeru

Švicarac Roger Federer uz dosta problema i malo sreće uspio se plasirati u drugo kolo Wimbledona.

Federer je nakon predaje Adriana Mannarina po završetku četvrtog seta upisao pobjedu i plasirao se u sljedeću rundu iako je bio u vrlo teškoj situaciji.

Da je legendarni Švicarac daleko od svojih najboljih dana pokazao je već prvi gem u kojem je morao spašavati tri break lopte, ali je to uspio, no onda je imao četiri break prilike na servis Mannarina u drugom i četvrtom gemu, ali ih nije iskoristio.

Međutim, Federer uspijeva napraviti break u 10. gemu prvog seta i s njim osvojiti set rezultatom 6:4.

U drugom i trećem setu vidjeli smo veliki pad u igri Federera, ali Mannarino ga ne uspijeva iskoristiti u petom gemu kada ne koristi dvije break lopte. No, uspijeva bolju igru iskoristiti tie-breaku dobivši ga sa sigurnih 7:3 za 1:1 u setovima.

U ranoj fazi trećeg seta Mannarino pravi break i vodi sa 2:0, ali se Federer odmah vraća rebreakom i izjednačava na 2:2. Međutim, Francuz u šestom gemu pravi break s nulom i održava ga do kraja seta, koji osvaja sa 6:3 i preuzima vodstvo od 2:1.

Početkom četvrtog seta Mannarino je imao break loptu, ali ju je Federer spasio servis winnerom, dobio taj gem, a onda i napravio break u sljedećem. U završnici seta Mannarino je doživio pad i ozlijedio se.

Pomoć doktora mu nije pomogla puno, pa je nakon gubitka četvrtog seta rezultatom 6:2 odlučio da ne može nastaviti dalje, te predao meč Federeru.

Švicarac će u drugom kolu igrati protiv Richarda Gasqueta.