Wolverhampton bolji od sada već očajnog Chelseaja, Nkunku strijelac za ‘Plavce’

Chelsea je nastavio s očajnim rezultatima ove sezone, a ovaj put ekipa Mauricija Pocchetina je izgubila na gostovanju kod Wolverhamptona rezultatom 2:1.

Chelsea je u 18. kolu Preimershipa na Molineuxu silovito napadao, no napadači londonske ekipe su se brukali iz akcije u akciju.

U kojem pravu će utakmica ići vidjeli smo već u 32. minuti susreta kada su Raheem Sterling, Cole Palmer i Nicolas Jackson izašli sami pred golmana Wolverhamptona, ali je rezultat ostao 0:0.

Wolverhampton je poveo u 51. minuti kada je Pablo Sarabia izveo korner, a Mario Lemina je glavom pogodio za 1:0.

U 64. minuti Chelsea je imao novi zicer kada je nakon gužve u kaznenom prostoru lopta došla do rezerviste Christophera Nkunua koji šutira, a sa same gol-linije štoper Wolvesa Toti je izbio loptu i spasio čist gol.

Samo dvije minute kasnije ponovo je jedan defanzivac domaće ekipe spriječio pogodak Chelseaja, a ovaj put se radilo o Craigu Dawsonu koji je izbio loptu nakon šuta Sterlinga, a prilikom te intervencije se teže povrijedio i morao je biti zamijenjen.

Odbrana Wolvesa je ostala na visini zadatka, a u 90+3. minuti je nakon kontranapada Matt Doherty pogodio za 2:0.

Sve što je Chelsea uspio uraditi do kraja susreta je postići pogodak za 2:1 kada je Nkunku pogodio glavom nakon centaršuta Sterlinga.

Chelsea je upisao osmi poraz ove sezone i ostao na desetom mjestu, te je bliži zoni ispadanja nego mjestu koje vodi u Evropu. Wolverhampton je izašao iz crne serije i trenutno je 11. momčad Premiershipa sa 22 boda.