Wolverhampton odigrao sjajnu utakmicu, ali na kraju ipak pretrpio ubjedljiv poraz od Liverpoola na Molineuxu

Nogometaši Liverpoola su u okviru petog kola engleskog Premiershipa gostovali ekipi Wolverhamptona, te na kraju preokretom slavili sa uvjerljivih 3:1.

Odigrali su popularni ‘Vukovi’ danas zaista sjajnu utakmicu, a posebno je to bio slučaj u prvom poluvremenu, kada su totalno nadigrali ‘Redse’. Ipak, na kraju su ostali bez ijednog boda.

Doveo je Wolvese u vodstvo Hwang pogotkom već u sedmom minutu susreta na asistenciju odličnog Neta. U nastavku je domaći tim imao još nekoliko nevjerovatnih šansi, ali niti jednu nisu uspjeli iskoristiti.

U drugom dijelu igre Liverpool se “probudio” i zaigrao fantastično. Veliki pritisak gostiju isplatio se u 55. minutu kada je poslije perfektnog dodavanja Salaha loptu u mrežu protivnika poslao Gakpo.

Nakon toga su izabranici Jurgena Kloppa nastavili sa napadima, da bi u 85. minutu Robertson na još jednu fantastičnu asistenciju Salaha zabio za totalni preokret. “Tačku na i” za konačnih 3:1 stavio je Bueno autogolom u sudačkoj nadoknadi.

Liverpool trenutno zauzima lidersku poziciju Premiershipa sa 13 osvojenih bodova, dok Wolvesi zastupaju tek 15. mjesto sa skromna tri boda na svom kontu.