Wolverhampton ‘šokirao’ Chelsea i slavio na Molineuxu, Tottenham i sjajni Newcastle nastavljaju borbu za Ligu prvaka

U subotu su odigrane utakmice 30. kola engleskog Premiershipa, a ekipa Wolverhamptona je na svom terenu dočekala i trijumfovala protiv očajnog Chelseaja rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na ovom susretu djelo je Matheusa Nunesa. Portugalac je spektakularnim udarcem u 31. minuti meča pogodio mrežu gostiju i donio svom timu važne bodove.

S druge strane, Chelsea nastavlja sa svojim katastrofama, a debi Franka Lamparda na klupi ‘Plavaca’ ostavlja gorak okus i definitivno mu neće biti lako do kraja sezone.

Tottenham je u sjevernom Londonu dočekao ekipu Brightona i na kraju u dosta teškoj utakmici stigao do pobjede. ‘Spursi’ su poveli eurogolom Sona u 10. minutu, ali je Dunk u 34. minutu pogodio za poravnanje.

Ipak, Harry Kane u 79. minutu zabija za konačnih 2:1 i zlata vrijedan trijumf. Sa ova tri boda Tottenham je zacementirao petu poziciju u Premiershipu sa 53 osvojena boda.

Newcastle United je nastavio sa odličnim rezultatima te je danas savladao Brentford rezultatom 2:1. ‘Svrakama’ je pobjedu donio autogol Raye i pogodak Isaka. S druge strane, u protivničkoj ekipi jedini se među strijelce upisao Toney iz penala.

Izabranici Eddiea Howea trenutno zastupaju nevjerovatnu treću poziciju sa 56 bodova koliko ima i Manchester United, a Liga prvaka je vrlo izvjesna ukoliko ovako nastave.