Xavi iznenadio sve izjavom o jednoj zvijezdi Barce: Otkad sam objavio da odlazim, on igra sve bolje

Robert Lewandowski bio je jedini strijelac u sinoćnjem remiju za Barcelonu protiv Napolija, te ga je hvalio i trener Xavi Hernandez.

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka sinoć su se na Diego Armando Maradona stadionu u Napulju sastali domaći Napoli i Barcelona, dok je krajnji rezultat glasio 1:1.

Robert Lewandowski je na asistenciju Pedrija doveo Barcu u vodstvo u 60. minutu susreta, no 15 minuta kasnije je za konačnih 1:1 uspio pogoditi Victor Osimhen.

Po završetku meča je javno Lewandowskog pohvalio trener ‘Blaugrane’, Xavi, koji je istakao da Poljak igra bolje od momenta kada je španski stručnjak objavio svoj odlazak s klupe katalonskog giganta na kraju sezone.

“Od moje najave Lewandowski je napravio veliki korak naprijed. Postigao je mnogo važnih pogodaka u posljednjim utakmicama”, kazao je legendarni veznjak i pomalo iznenadio sve.