Xavi je Barceloni udahnuo novi život, ‘Blaugrana’ u ludom drugom poluvremenu srušila žilavi Levante, De Jong ponovo heroj

Nogometaši Barcelone nastavili su nizati pobjede u La Ligi, a nova je stigla u 31. kolu španske La Lige protiv Levantea rezutlatom 3:2.

Prvo poluvrijeme nije bilo pretjerano interesantno za navijače na stadionu Ciutat, ali je drugo poluvrijeme opravdalo uloženi novac za ulaznice.

Prvo je u 52. minuti Morales sa bijele tačke doveo svoj tim u vodstvo, a u 56. minuti je Marti iskoristio priliku također sa penala da duplira vodstvo svog tima.

To je odmah stiglo na naplatu budući da je Aubameyang u 59. pogodio glavom za 2:1, da bi Pedri u 63. režirao preokret Barcelone.

Ipak, Levante do 2:0 stiže iz trećeg kaznenog udarca na utakmici, a ovog puta je precizan bio Melero u 83. minuti.

I kada su svi očekivali kraj i remi Xavijeve momčadi, mrežu Cardenasa pogađa De Jong za veliko oduševljenje u taboru Blaugrane.

Preporođena Barcelona sada je druga na tabeli La Lige sa 60 bodova i utakmicom više u odnosu na trećeplasiranu Sevillu.

Levante na 19. poziciji i pred njim je velika borba za opstanak u društvu najboljih sa 22 boda.

U utakmicama odigranim ranije danas, Osasuna je sa 1:0 savladala Alaves, a stim rezultatom je i Espanyol nadigrao Celtu. Real Sociedad je slavio na gostovanju kod Elchea 2:1.