Xavi oprao svoje igrače kao nitko do sada: ‘Ja sam te stvari znao kad sam imao 11 godina’

Nogometaši Barcelone pobijedili su Elche 3:2 (2:0) u utakmici 18. kola španjolske La Lige odigranoj u subotu na Nou Campu.

Katalonci su poveli pogotkom Jutgle u 16. minuti, a u 19. je Gavi povisio na 2:0. Elche se vratio u utakmicu u drugom poluvremenu.

Tete Morente je u 62. minuti smanjio na 2:1, a na 2:2 je poravnao Milla minutu kasnije. Pobjedu i tri boda Barceloni donio je Nico pogotkom u 85. minuti.

Nakon susreta trener Barcelone Xavi Hernandez bio je kritičan prema svojoj ekipi.

Barcelona je izgubila svoj stil igre, moramo ga vratiti. Nisam bio u klubu šest godina i neke stvari su me taktički šokirale. Većina igrača ne razumije pozicijsku igru. Primjera radi, neke mehanizme takve igre sam znao kad sam imao 11 godina, a sada u ekipi imamo igrače koji to ne razumiju“, poručio je Xavi.

Na kraju je ipak pohvalio neke mlade igrače.

Drago mi je što moji mladi igrači ne maju nikakvog straha premda neki imaju samo 17 godina. Imaju snažne osobnosti, a pogotovo Gavi koji je protiv Elchea bio sjajan. Ja sam se sa 18 godina plašio kad sam izlazio na teren, najiskrenije.