Xavijev tim se baš muči: Barcelona bila u ozbiljnom zaostatku protiv Granade, pa ‘spašavala živu glavu’

Nogometaši Barcelone su u utakmici devetog kola španske La Lige gostovali kod Granade i ponovo se pošteno namučili, te je krajnji rezultat glasio 2:2.

Nevjerovatan šok Xaviju Hernandezu priredila je zvijezda Granade. Naime, sjajni Zaragoza je nakon samo 15-ak sekundi igre matirao Ter Stegena za 1:0. Novi šok i isti igrač u 29. minutu, kada je Zaragoza na poseban način pronašao put do mreže Barcelone i duplirao vodstvo domaćih.

Zatim je Xavi morao izvršiti prinundu promjenu u smiraj prvog poluvremena jer se povrijedio Kounde kojeg je zamijenio Araujo. Međutim, Barca ipak u sudačkoj nadoknadi smanjuje zaostatak pogotkom Lamine Yamala.

U drugom dijelu igre ‘Blaugrana’ je tražila poravnanje, no do njega je uspjela doći tek pred kraj utakmice. Roberto je na asistenciju Baldea u 86. minutu pogodio za konačnih 2:2. Kasnije je i Felix zabio za preokret, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Barcelona je treći tim La Lige sa 21 osvojenim bodom, pa imaju tri boda manje od lidera Real Madrida. S druge strane, Granada je u zoni ispadanja sa samo šest skupljenih bodova.