Xavijevu Barcelonu rezervista spasio od poraza u gradskom derbiju protiv Espanyola

Večeras su se u okviru 24. kola španske La Lige, te ujedno u gradskom derbiju, sastali Barcelona i Espanyol, a susret je završio rezultatom 2:2.

Već na samom početku Barcelona stiže do vodstva. Jordi Alba asistira Pedriju koji loptu šalje u mrežu rivala za 1:0.

Poslije toga Katalonci su propuštali svoje šanse preko Torresa i Traorea, pa je stigla kazna. U 40. minutu De Tomas asistira za Dardera koji matira Ter Stegena za izjednačenje.

Prvo veće uzbuđenje u drugom poluvremenu došlo je nakon samo desetak minuta igre. Gavi postiže sjajan pogodak pod prečku za novu prednost Xavijeve momčadi, no nakon intervencije VAR-a pogodak je poništen.

Osam minuta poslije nogometaši Espanyola su zamijenili uloge, Darder asistira za Raula de Tomasa koji pogađa za preokret.

Igrao se treći minut nadoknade kada su obje ekipe ostale sa deset igrača. Po drugi žuti karton dobili su Gerard Pique i Nico Melamed. Svi su mislili da će igrači Espanyola uzeti tri boda, ali je u šestom minutu nadoknade rezervista Luuk de Jong pogodio za konačan rezultat od 2:2.

Barcelona je sada na četvrtoj poziciji lige sa 39 bodova na svom kontu, dok je gradski rival Espanyol na 13. mjestu sa 11 bodova manje.