Za “evropsko proljeće” Zvezdi je potreban samo jedan bod iz preostale dvije utakmice

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su kao gosti Gent rezultatom 2:0 u okviru 4. kola grupe L Evropske lige i gotovo su osigurali prolaz u nokaut fazu.

Beograđani su fenomenalno otvorili utakmicu i poveli su već u 2. minuti eurogolom Petrovića. Pitanje pobjednika riješeno je u 58. minuti kada je Milunović sjajno skočio nakon kornera i postavio konačnih 2:0.

Zvezda sada ima devet bodova na drugom mjestu u grupi i u preostale dvije utakmice potreban im je samo jedan bod za potvrdu prolaza u šesnaestinu finala ovog takmičenja.

S obzirom na poraz Libereca od Hoffenheima 2:0, srbijanskom prvaku možda neće trebati ni taj bod jer su pobijedili Liberec sa 5:1 u prvom meču i Česima je potrebno zaista pravo čudo.

Ostale rezultate utakmica koje su odigrane u terminu od 18:55 možete pogledati u prilogu.