Za moćne ‘Građane’ ni crveni karton ne predstavlja problem, Luton napravio historijski rezultat

Nogometaši Manchester Cityja su u šestom kolu engleskog Premiershipa na Etihadu ugostili Nottingham Forest i na kraju slavili sa uvjerljivih 2:0.

Izabranici Pepa Guardiole po ko zna koji put opravdali su ulogu apsolutnog favorita i srušili nemoćne ‘Šumare’, uprkos crvenom kartonu kojeg su imali već od početka drugog poluvremena.

Već u sedmom minutu Foden na asistenciju Walkera zabija za vodstvo ‘Građana’, da bi sedam minuta kasnije Erling Haaland zatresao mrežu gostiju za konačnih 2:0.

Rodri je zbog nesportskog ponašanja dobio direktan crveni karton u 46. minutu, ali to, očigledno, nije posebno olakšalo posao Nottinghamu jer je rezultat ostao isti onaj iz prvog dijela igre.

Luton je na domaćem terenu dočekao ekipu Wolverhamptona i remizirao rezultatom 1:1. Pogodak za Luton postigao je Morris iz penala u 65. minutu, a za goste je strijelac bio Neto u 50, minutu susreta.

Vrijedi napomenuti i to da su gosti ostali s igračem manje jer je u 39. minutu Bellegarde dobio direktan crveni karton. Inače, Luton je ovim remijem došao do prvog i historijskog boda u Premiershipu, najelitnijem rangu engleskog nogometa.

S druge strane, izuzetno siromašnu utakmicu odigrali su Crystal Palace i Fulham, te je okršaj završen rezultatom 0:0 i nismo imali priliku vidjeti niti jedan pogodak.