Za rubriku ‘vjerovali ili ne’: Wolfsburg će zbog bizarne greške izbaciti iz Kupa Njemačke

Nogometaši Wolfsburga su u nedjelju prošli u drugo kolo Kupa Njemačke nakon što su poslije produžetaka pobijedili četvrtoligaša Preussen Munster rezultatom 3:1.

Preussen Munster je poveo u 74. minuti pogotkom Hoffmeiera, a u samoj završnici susreta hrvatski reprezentativac Josip Brekalo je pogodio za 1:1 odvevši susret u produžetak.

Senzaciju je spriječio Wout Weghorst zabivši za 2:1 u 103. minuti igre, a pobjedu je u 120. minuti potvrdio Bote Baku. No, Wolfsburg bi zbog administrativne greške mogao ispasti iz kupa.

Trener Mark van Bommel napravio je tri izmjene u regularnih 90 minuta igre i još tri u produžetku. Prema pravilima zadnja izmjena se nije smjela dogoditi. Van Bommel je umjesto Maximiliana Philippa uveo Admira Mehmedija.

Sudac Christian Dingert naveo je to u svom izvještaju, a iz četvrtoligaša Munstera spremaju žalbu.

Upoznati smo da je Wolfsburg napravio šest izmjena. O tome ćemo razgovarati interno i vidjeti kako dalje postupati“, kazao je Munsterov trener Peter Niemeyer.

U Kupu Njemačke moguće je napraviti najviše pet izmjena. To je navedeno u paragrafu 31, točka 3a.