Zadar senzacionalno savladao Partizan i nanio mu četvrti poraz u ABA ligi

Košarkaši Zadra su u 13. kolu regionalne ABA lige senzacionalno pobijedili beogradski Partizan rezultatom 84:68 i tako aktuelnim prvacima nanijeli već četvrti ovosezonski poraz.

Domaći sastav je imao 13 poena prednosti nakon prvih 20 minuta, bilo je 47:34 što su dodatno povećali u nastavku i stigli do zasluženog trijumfa.

Zadrane je do pobjede vodio Luka Božić sa 26 poena te po devet skokova i asistencija dok je Dario Drežnjak dodao 25 uz šest skokova. Još je dvocifren bio Marko Ramljak koji je utakmicu okončao sa 15 poena, pet skokova te dvije asistencije.

Kod gostiju je najbolji bio Tristan Vukčević sa 16 poena dok je Zach LeDay dodao 11 uz šest skokova. Još je dvocifren bio PJ Dozier sa deset poena i dva skoka.

U sljedećem kolu ABA lige, Zadar će na svom parketu dočekati Budućnost dok će Partizan gostovati kod ekipe Mornara.

Što se tiče grupe, momčad Partizana zauzima treću poziciju, dok je Zadar na šestoj poziciji.