Zahuktali Liverpool brojao do šest protiv Leedsa, Burnley “nokautirao” Tottenham

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na svom terenu u 19. kolu Premier lige momčad Leedsa 6:0 te su tako potvrdili sjajnu formu upisavši šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Redsi‘ su poveli već u 15. minuti kada je Salah sigurno realizirao kazneni udarac. Nakon pola sata igre semafor je pokazivao 2:0 za domaće. Ovaj put strijelac je bio Matip na dodavanje večeras nezaustavljivog Salaha.

Egipćanin tu nije stao pa je svega pet minuta kasnije postigao novi pogodak, a interesantno da je to učinio još jednom iz kaznenog udarca. Prvo poluvrijeme je tako završeno rezultatom 3:0 za Liverpool.

I u nastavku Leeds je bio nemoćan, dok je Liverpool dominirao. Na 4:0 povisio je deset minuta prije kraja utakmice Mane, a sjajni Senegalac je u nadoknadi postigao i peti gol. Konačnih 6:0 postavio je Van Dijk u samoj završnici.

Liverpool se ovom pobjedom približio lideru Manchester Cityju na samo tri boda. S druge strane, Leeds drži 15. poziciju.

U preostala dva susreta odigrana večeras, Burnley je kreirao iznenađenje i pogotkom Meeja pobijedio favorizirani Tottenham, dok je Crystal Palace deklasirao u gostima Watford 4:1.