Zahutali Nadal zabilježio još jednu ubjedljivu pobjedu i plasirao se u četvrtinu finala Brisbanea

Jedan od najboljih tenisera svih vremena Rafael Nadal je u osmini finala ATP turnira u Brisbaneu pobijedio domaćeg takmičara Jasona Kublera sa 2:0 po setovima.

U meču koji je trajao oko sat i dvadeset minuta, Nadal je ubjedljivo pobijedio Kublera i uspio se plasirati u dalje takmičenje.

Nadal je u oba seta po dva puta oduzeo servis svom protivniku i tako stigao do više nego zaslužene pobjede nad današnjim rivalom.

U četvrtini finala Brisbanea ga očekuje duel protiv još jednog Australijanca Jordana Thompsona kome je Ugo Humbert predao meč bez borbe.

Podsjetimo, Nadal se u januaru vratio nakon skoro jednogodišnje pauze te je u prvom meču nakon oporavka od povrede savladao Dominica Thiema sa 2:0 po setovima.