‘Zakuhalo’ se u vrhu tabele Bundeslige: Bayern nastavak sezone počeo sa remijem protiv Leipziga

U okviru 16. kola njemačke Bundeslige večeras su se sastali RB Leipzig i minhenski Bayern, a konačan rezultat na kraju utakmice glasio je 1:1.

Bayern je već na početku zaprijetio preko Gnabryja, ali nakon udarca Nijemca lopta trese stativu. Ipak, gosti u 30. minutu dolaze do prednosti. Međutim, Goretzkin pogodak je poništen odlukom VAR-a zbog ofsajda.

Nedugo nakon toga ‘Bavarci’ konačno stižu u vodstvo. Gnabry je sjajno uočio Choupo-Motinga i centrirao, da bi Kamerunac pogotkom završio akciju Nagelsmannovog tima.

U nastavku odlična reakcija domaćih. Leipzig odmah na početku drugog poluvremena, tačnije u 52. minutu susreta, dolazi do poravnanja. Veliku gužvu u kaznenom prostoru Bayerna tada je fantastično iskoristio Marcel Halstenber i zabio za konačnih 1:1.

Bayern je još uvijek lider sa 35 osvojenih bodova, imaju pet više od Freiburga, ali i utakmicu više, pa Freiburg ima šansu da se približi na dva boda prvaku Njemačke. S druge strane, Leipzig je treći sa 29 bodova na svom kontu.