Zakuhava se na vrhu tabele: Milan na krilima Girouda nakon preokreta savladao Inter

Nogometaši Milana savladali su na “gostujućem” terenu momčad Intera rezultatom 2:1 u sklopu derbija 24. kola italijanske Serije A.

Inter je u prvom poluvremenu bio bar za klasu konkretniji rival, a plod bolje igre došao je u 38. minuti.

Ivan Perišić sjajno je pratio centaršut Calhanoglua i otvorenim stopalom poslao loptu u malo mrežu gola sjajnog Maignana.

U drugom poluvremenu je Inter nastavio kontrolisati igru, ali je onda na scenu stupio nevidiljivi Olivier Giroud.

Francuz se nije vidio do 75. minute kada koristi grešku Sancheza na sredini terena i u nastavku akcije postiže pogodak za izjednačenje.

Tri minute kasnije je primio dodavanje od Calabrije, sjajno sa leđa skinuo De Vrija i zatim maestralno savladao Handanoviča.

Ovim trijumfom Milan (52) je došao na samo bod zaostatka za liderom Interom na tabeli Serije A. Vrijedi napomenuti da aktuelni prvak ima i utakmicu manje u odnosu na večerašnjeg rivala.

U prvoj utakmici današnjeg programa Roma je remizirala sa Genovom rezultatom 0:0 na Olimpicu.