Zanimljivo: Inzaghi nakon utakmice sa Salernitanom imao spreman izgovor zašto je Džeko ‘grijao klupu’

Inter je u 29. kolu italijanske Serie A remizirao na gostovanju kod Salernitane, a konačan rezultat ovog susreta bio je 1:1, te je tako bivši prvak Italije napravio novi neočekivan kiks.

Ruku na srce, gosti su bili zaista dominantniji tim čitavih 90 minuta. Ipak, u posljednjoj minuti uslijedio je šok jer je centaršut Candreve završio u mreži Intera za 1:1.

Tragičar ovog meča definitivno je bio Romelu Lukaku. Belgijanac je promašio brojne zicere, ali ga je trener Simone Inzaghi iz igre izveo tek u 85. minutu kada je u igru ušao Edin Džeko.

Malo je vremena imao bh. napadač da napravi bilo šta. Promašaji su se na koncu osvetili ‘Nerazzurrima’, a Inzaghi je po završetku duela imao spreman izgovor zašto Džeko nije ranije dobio šansu.

“Correa i Lukaku su mi se više uklapali u sistem za današnji meč. Igramo svakih 48 ili 72 sata, pa moram rotirati igrače”, objasnio je izbor napadača u ovoj utakmici kormilar milanskog velikana.