Završena je grupna faza Europske lige: Evo tko je sve prošao dalje, a tko ispao

Završena je grupna faza Europske lige. Osvajanjem prvih mjesta u svojim grupama plasman u osminu finala izborili su Arsenal, Fenerbahče, Betis, USG, Sociedad, Feyenoord, Freiburg i Ferencvaroš.

U raspletu zadnjeg kola, Arsenal i Fenerbahče postali su zadnja dva izravna putnika u osminu finala. Arsenal je osvojio prvo mjesto u grupi A, a Fenerbahče u grupi B.

Arsenal je potvrdio lidersku poziciju minimalnom 1:0 domaćom pobjedom protiv Züricha. Arsenal je tako osvojio prvo mjesto sa 15 bodova, dva više od drugoplasiranog PSV-a. Bodo/Glimt je sa četiri boda završio treći i igrat će u Konferencijskoj ligi, dok je Zürich sa tri boda ispao.

U grupi B Fenerbahče je u gostima nadigrao kijevski Dynamo 2:0, a kako je s obzirom na to da je Rennes istovremeno igrao 1:1 s AEK-om iz Larnace, to mu je bilo dovoljno za prvo mjesto sa 14 bodova, dok je Rennes završio kao drugi sa 12. AEK je sa pet bodova treći, dok je Dynamo s jednim bodom ostao zadnji.

Osim PSV-a i Rennesa, u međurundi Europske lige igrat će još Roma, Union Berlin, Manchester United, Midtjylland, Nantes i Monaco.

U međurundi Europske lige drugoplasirani iz grupne faze igrat će protiv trećih iz grupne faze Lige prvaka, a to su Ajax, Barcelona, Juventus, Bayer Leverkusen, Salzburg, Sevilla, Shakhtar i Sporting Lisabon.