ZAVRŠENO DRAMATIČNO FINALE: Eintracht boljim izvođenjem penala savladao Rangers i osvojio Evropsku ligu

Pobjednik ovogodišnjeg izdanja Evropske lige je ekipa njemačkog Eintracht Frankfurta.

Oni su večeras na Ramon Sanchez Pizjuan stadionu u Sevilli nakon penala savladali Rangers, a nakon što je poslije 90 i 120 minuta igre bilo 1:1.

Prvi pogodak pao je tek u drugom poluvremenu utakmice. Igrala se 57. minuta kada je odbrana Eintrachta napravila nestvarnu grešku koju je iskorsitio Aribo za vodstvo Rangersa od 1:0.

Šut Lindstroma dvije minute kasnije upravo blokira Aribo, nakon čega su Nijemci tražili penal zbog mogućeg igranja rukom, no od toga nije bilo ništa.

Izjednačenje je stiglo u 69. minutu. Filip Kostić je ubacio loptu, a Borre pogađa za velikih 1:1. Do kraja nije bilo velikih uzbuđenja pa smo otišli na produžetke.

U dodatnih 30 minuta igre bilo je nekih prilika na obje strane, ali je rezultat ostao isti, zbog čega smo stigli i do izvođenja penala.

Svi do četvrte serije su precizno obavili svoju odgovornost i pogodili mrežu protivnika. Na otvaranju četvrte serije nejverovatno loše je šutirao Aaron Ramsey čiji je udarac odbranio Trapp za veliku prednost. Zatim je Roofe pogodio u petoj seriji za Rangers, da bi Borre na kraju zabio za veliko slavlje Eintrachta i trofej Evropske lige.

Ovaj trijumf za Eintracht znači i igranje Lige prvaka iduće sezone. Njemačkom klubu ovo je bio prvi evropski trofej nakon 42 godine čekanja.