Zbog ovakvih poteza toliko volimo nogomet: Realov ‘dijamant’ zabio jedan od najgenijalnijih golova sezone

Real Madrid eliminirao je gradskog rivala Atletico Madrid u četvrtfinalu Kupa kralja 3:1 pobjedom nakon produžetaka, a na tom je susretu viđen genijalan gol Rodryga za 1:1.

Igrala se 79. minuta dvoboja na Santiago Bernabeuu kad je Brazilac majstorski nanizao nekoliko protivničkih igrača i s impresivnom lakoćom poentirao pored Jana Oblaka za poravnanje.

Prelijepoj majstoriji prethodilo je dodavanje Luke Modrića, koji je tako upisao novu asistenciju, ukupno treću ove sezone.

Klikni OVDJE i pogledaj Rodrygovu majstoriju.

Atletico je poveo pogotkom Morate u 19. minuti. U 99. minuti je zbog drugog žutog kartona Atletico ostao bez Savića, a Real je to naplatio golom Benzeme u 104. minuti.

Konačnih 3:1 postavio je Vinicius u 121. minuti susreta.