Zenit ostavio Malmo bez šansi na Gazprom Areni, Atalanta slavila važnu pobjedu protiv Young Boysa

Nogometaši Zenita osvojili su prve bodove u 2. kolu Lige prvaka pobjedom nad Malmeom na domaćem terenu rezultatom 4:0.

Ruski tim je u prvom kolu minimalno poražen od Chelseaja, ali se sada vratio u ravnopravnu borbu za narednu rundu takmičenja.

U prvom poluvremenu je viđen samo jedan pogodak i to onaj kojeg je postigao Claudinho još u ranoj fazi utakmice, tačnije 9. minutu.

Na samom početku drugog dijela, Zenit stiže do ogromnih 2:0 preko Kuzyayeva.

Utakmicu je samo četiri minute nakon toga riješio Ahmedhodžić crvenim akrtonom za švedski tim.

Nakon toga se igralo u jednom pravcu, a rutinski trijumf Zenita je potvrdio Suromin.

Težak poraz švedskom predstavniku zadao je Wendel u dubokoj sudijskoj nadoknadi.

Zenit je sada na drugoj poziciji grupe H sa tri osvojena boda, koliko ima i Chelsea.

Malmo je na začelju bez osvojenih bodova iz prva dva odigrana susreta.

Atalanta je preuzela lidersku poziciju grupe F u drugom meču ovog termina.

Jedini pogodak postigao je Pessina u 68. minuti susreta na dodavanje Zapate.

Momčad iz Bergama je sa 1:0 savladala Young Boys i napravila važan korak ka narednoj rundi.

Young Boysi su drugoplasirana momčad ove grupe sa tri boda.