Ženska rukometna reprezentacija Hrvatske osigurala polufinale Evropskog prvenstva i ispisala historiju!

Rukometašice Hrvatske su po prvi put u historiji osigurale polufinale Evropskog rukometnog prvenstva!

Hrvatska je rezultatom 23:20 savladala Njemačku u posljednjem dvoboju druge grupne faze grupe II.

Njemačka je vodila velikim dijelog prvog poluvremena, ali je Hrvatska lako dolazila do izjednačenja, tako da se na odmor otišlo rezultatom 12:12.

U drugom poluvremenu Hrvatska je potpuno preuzela kontrolu, a Njemačka nije imala prenost ni u jednom momentu. Sjajna predstava hrvatskih rukometašica u odbrani limitirala je suparnice na svega osam pogodaka.

Ovim trijumfom, Hrvatska je ispisala historiju jer se po prvi put plasirala u polufinale velikog takmičenja.

Vrijedan pomena je i podatak da su ovim trijumfom sjajne djevojke izborile učešće i na Svjetskom prvenstvu.