Životna prilika za Borussiju i osvajanje titule: Leipzig na Allianz Areni preokretom srušio Bayern

Nogometaši RB Leipziga su u utakmici 33. kola njemačke Bundeslige gostovali kod ekipe minhenskog Bayerna, te na kraju slavili rezultatom 3:1.

Već se znalo da ovo sigurno neće biti laka utakmica za ‘Bavarce’. No, ako uzmemo u obzir da se radi o borbi za titulu i da je finiš sezone, definitivno iznenađuje ovaj poraz velikana.

Igrao se 25. minut susreta kada je Serge Gnabry iskoristio sjajno asistenciju Thomasa Mullera i pogodio za vodstvo domaćeg tima, a to je ujedno i bilo sve što se tiče prvog poluvremena.

U nastavku drastično bolja igra gostiju. Laimer je već u 65. minutu poravnao rezultat, da bi do kraja meča uslijedio ogroman šok za navijače aktuelnog njemačkog prvaka. Prvo je Nkunku zabio u 76. minutu sa bijele tačke za preokret, dok je konačnih 3:1 postavio Szoboszlai, također s penala u 86. minutu.

Bayern je još uvijek lider Bundeslige sa 68 osvojenih bodova, ima bod više, ali i utakmicu više od drugoplasirane Borussije Dortmund. ‘Milioneri’ svoju utakmicu ovog kola igraju sutra protiv Augsburga te im je ovo jedinstvena prilika da konačno osvoje titulu prvaka Njemačke.