‘Zmajevi’ nemoćni u Lisabonu: Portugal prejak za BiH, Škotska nastavlja sa sjajnim rezultatima

Nogometaši Portugala porazili su momčad BiH rezultatom 3:0 u okviru 3. kola kvalifikacija za EURO 2024. godine.

BiH se disciplinovanom igrom držala sve do 44. minute kada je odbrana kapitulirala.

Bruno Fernandes je poslao sjajno dubinsko dodavanje, a Bernardo Silva rutinski matirao Šehića za slavlje na tribinama.

U drugom dijelu Portugal je zaigrao još konkretnije, a plod takve igre došao je u 77. minuti kada milimetarski precizno dodavanje Nevesa glavom u mrežu posprema Fernandes.

Veznjak Manchester Uniteda stavio je kraj na ovu utakmicu lijep golom, njegovim drugim na utakmici u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Škotska je također nastavila sa sjajnim partijama budući da je na gostovanju savladala talentovanu momčad Norveške rezultatom 1:2.

Iako je Haaland doveo svoju momčad u vodstvo u 61. minuti, sjajni Škoti su preko Dykesa u 87. i McLeana u 89. režirali još jedan sjajan rezultat.