Zmajevi pali na najniže grane: BiH deklasirana i ponižena u Luksemburgu

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je još jedan težak poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2024. godine.

Zmajevi‘ su razbijeni na gostovanju kod Luksemburga, koji je u susretu 9. kola grupe J slavio uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:1.

Poveo je domaćin već u šestoj minuti golom Mathiasa Olesena. Taj gol je vidno poljuljao izabranike Save Miloševića, koji nisu uspijevali napraviti ozbiljnu priliku.

U 29. minuti Luksemburžani su udvostručili prednost. Dosuđen im je kazneni udarac, koji je u pogodak za 2:0 pretvorio Gerson Rodrigues.

Prije toga su navijači BiH bakljama prekinuli susret na nekoliko minuta.

Potpuni slom ‘Zmajeva‘ potvrdio je Nihad Mujakić autogolom za 3:0 u 55. minuti. Uspjela je BiH smanjiti u nadoknadi preko Renata Gojkovića, ali je Luksemburg u samoj završnici pogotkom Rodriguesa postavio konačnih 4:1.

S večerašnjim porazom, šestim u ovim kvalifikacijama, BiH je ostala na učinku od devet bodova i predzadnjoj petoj poziciji.

Luksemburg je s četvrtom pobjedom došao do učinka od 14 bodova i treći je u grupi J.