Zna se ko je gazda u Francuskoj: PSG kroz nekoliko poteza ‘razoružao’ desetkovani Lens i dodatno mu pobjegao na tabeli

U derbiju prvoplasiranog PSG-a i drugoplasiranog Lensa u okviru 31. kola Ligue 1, pobjedu sa uvjerljivih 3:1 ostvarila je domaća ekipa.

Naravno, Parižani su u ovom meču igrali ulogu velikog favorita, no svakako se nije očekivala ovoliko lagana pobjeda giganta sa ‘Parka prinčeva’.

Tome je bez dileme kumovao i crveni karton kojeg je u 19. minutu dobio Abdul Samed, nakon što je žestoko startovao nad Achrafom Hakimijem.

Zatim su za nepunih 10 minuta ‘Sveci’ riješili pitanje pobjednika. Prvo je u 31. minutu pogodio Mbappe, da bi šest minuta kasnije Vitinha duplirao vodstvo domaćih, a u 40. minutu Lionel Messi je povisio na 3:0.

U drugom poluvremenu su izabranici Christophea Galtiera, sasvim očekivano, samo “odrađivali posao”, ali je viđen još jedan pogodak i to u njihovoj mreži. Frankowski je sa bijele tačke poslije 15 minuta nastavka bio precizan za konačnih 3:1.

PSG je sa nova tri boda učvrstio lidersku poziciju u Ligue 1, te su sada povećali svoju prednost ispred Lensa na čak devet bodova. Imaju 72 osvojena boda, a njihov večerašnji rival tek 63 boda na svom kontu.