Zna se ko je gazda u Hrvatskoj! Dinamo ne da titulu, ‘Modri’ preokrenuli Rijeku na Rujevici u utakmici sezone

050524Dinamo

U velikom hrvatskom derbiju Rijeka je ugostila Dinamo na Rujevici, a duel kojeg su mnogi prozvali i utakmicom sezone je ispunio očekivanja. Dinamo je slavio pobjedu nakon preokreta rezultatom 2:1.

Rijeka je u prvom poluvremenu bila poprilično bolja, dok prvu zaista izglednu priliku u 42. minutu nije iskoristio Pašalić. Međutim, u nastavku domaćin dolazi do vodstva.

Na početku drugog poluvremena Rijeka je dobila penal kojeg je izborio Pašalić. Loptu je na bijelu tačku stavio Marko Pjaca i zabio za 1:0. ‘Modri’ su zatim morali preuzeti više rizika.

Sopićev tim je mogao duplirati prednost u 72. minutu, ali je Nevistić odbranio udarac Fruka, a onda smo vidjeli možda i ključan detalj sezone u 74. minutu. Radeljić je srušio Petkovića na 25 metara od gola, nakon čega napadač Dinama sjajno pogađa za poravnanje.

Krenula je Rijeka očekivano na sve ili ništa, no nije uspjela. Igrao se 89. minut kada je rezervista Hoxha lijepo zatresao mrežu domaćih za konačnih 2:1 u korist gostiju.

Dinamo je lider domaćeg prvenstva sa 75 osvojenih bodova i imaju čak četiri boda više od svog današnjeg protivnika tri kola prije kraja. Dakle, situacija je i više nego jasna.