Zna se ko je glavni u Njemačkoj: Bayern na Allianz Areni pregazio ambiciozni Union Berlin

Nogometaši minhenskog Bayerna savladali su na svom terenu ekipu Union Berlina sa 3:0 u duelu 22. kola Bundeslige i tako pokazali ko je glavni u Njemačkoj.

Gosti su napade domaćih izdržali samo pola sata, a zatim je u svega 15 minuta susreta Bayern postigao sva tri pogotka i lagano riješio današnji duel.

Prvo je u 31. minutu Coman asistirao za Choupo-Motinga koji zabija i donosi prednost aktuelnom prvaku Njemačke. Devet minua kasnije i Coman se upisuje u strijelce za 2:0.

Konačnih 3:0 postavljeno je u sudačkoj nadoknadi. Muller bilježi svoju drugu asistenciju, dok pogodak postiže fantastični Jamal Musiala za nove bodove minhenskog tima.

Bayern je sada lider Bundeslige nakon 22 odigrana kola. Imaju 46 bodova, kao i Borussia Dortmund, ali su prva momčad prvenstva zbog bolje gol razlike. Union je trenutno trećeplasirani sa 43 osvojena boda.