Znaju biti strašan tandem: Mbappe i Asensio odveli PSG do teške pobjede na zahtjevnom gostovanju

Nogometaši PSG-a su u utakmici 20. kola francuske Ligue 1 gostovali ekipi Strasbourga, te na kraju slavili tešku pobjedu rezultatom 2:1.

Večeras su igrači Paris Saint-Germaina poprilično teško došli do punog plijena. Ipak, uspjeli su upisati nova tri boda i čini se, iako je možda rano za prognoze, da su na korak od nove titule šampiona Francuske.

Već u šestom minutu susreta izuzetno zanimljiv momenat. Kylian Mbappe je imao priliku da sa penala donese prednost gostujućoj momčadi, ali kazneni udarac nije iskoristio i ostlao je 0:0.

Međutim, napadač Parižana iskupljuje se u 31. minutu. Tada je na asistenciju Marca Asensija matirao golmana Bellaaroucha i popularne ‘Svece’ doveo u vodstvo.

U nastavku Enriqueovi izabranici brzo dolaze do novog pogotka. Sve se odigralo u 49. minutu, a ovog puta su uloge bile obrnute. Mbappe asistira, a Asensio pogađa za 0:2. Dramu u utakmicu donosi Bakwa u 68. minutu, kada smanjuje na 1:2.

No, Strasbourg do kraja nije mogao doći do poravnanja rezultata. PSG ostaje prvoplasirani tim Ligue 1 sa 47 osvojenih bodova, dok njihov večerašnji rival sa 25 zastupa 10. mjesto.