Zrinjski izbacio Albance i obranio čast bh. nogometa, debakl hrvatskih predstavnika

Nogometaši Zrinjskog izborili su 3. pretkolo Konferencijske lige. Nakon što su u prvom susretu u Albaniji pobijedili Tiranu s minimalnih 1:0, ‘Plemići’ su večeras pred svojim navijačima slavili sa 3:2 te s ukupnih 4:2 prošli dalje.

Zrinjski je poveo u 25. minuti eurogolom Jankovića. Desetak minuta kasnije Tičinović je udvostručio vodstvo domaćina.

Gosti iz Albanije su u nastavku smanjili na 2:1 u 51. minuti preko Ismajlgecija, da bi Ćuže u 80. minuti zabio i Zrinjski je opet imao dva gola prednosti. Konačnih 3:2 postavio je Xhixha u 84. minuti.

Zrinjski je tako ostao jedini bh. predstavnik u Europi ove sezone. U sljedećoj fazi igrat će protiv kazahstanskog Tobola. Prvi susret u Mostaru na programu je 4. augusta, a uzvrat u Kazahstanu 11. augusta.

Nogometaši Osijeka iznenađujuće se nisu uspjeli plasirati u 3. pretkolo Konferencijske lige nakon što su u uzvratnoj utakmici izgubili pred svojim navijačima od kazahstanskog Kizilžara sa 0:2 te tako ispustili prednost od 2:1 iz prve utakmice.

Pogotke za goste postigli su Ivaniadze u 61. i Kone u 71. minuti. Odlučujućim se tako pokazao neshvatljivi autogol Nejašmića u završnici prvog susreta prije sedam dana u Nur-Sultanu u trenucima kada je Osijek vodio sa 2:0 i imao igrača više.

Ranije u četvrtak iz Konferencijske lige ispao je još jedan hrvatski predstavnik Rijeka koja je u dva susreta izgubila od vodećeg sastava švedskog prvenstva Djurgardena, pa je jedini hrvatski predstavnik u ovom natjecanju ostao splitski Hajduk.