Zrinjski nakon neviđenog preokreta savladao AZ Alkmaar i osvojio historijske bodove u Konferencijskoj ligi

Nogometaši mostarskog Zrinjskog su u prvoj utakmici grupne faze Konferencijske lige savladali momčad AZ Alkmaara rezultatom 4:3 i to nakon neviđenog preokreta.

Prvo poluvrijeme je u potpunosti proteklo u znaku gostiju, koji su poveli već u 10. minuti kada je Van Brederode matirao Marića za 1:0.

Do drugog gola Alkmaar je stigao u 32. minuti. Golman Marić je odbranio jedan udarac, lopta se odbila pravo na nogu Mijnansu koji je pogodio za 2:0.

Činilo se da je sve gotovo u 44. minuti kada je udarac Wita nekako pronašao put do mreže ‘Plemića’ za vodstvo gostiju 3:0, ali pravo čudo se desilo u nastavku ovog susreta.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije u 47. minuti, Kožulj, koji je na poluvremenu zamijenio Balića, izveo je slobodnjak sa preko 20 metara i sjajnim udarcem iznenadio golmana Ryana i smanjio na 3:1.

U 66. minuti Pavlidis je pogodio stativu za Alkmaar, a onda je uslijedio furiozan period igre preporođenih Mostaraca. Dvije minute kasnije Ćorluka je u želji da centrira ubacio loptu, ali ona je u širokom luku preletjela golmana Alkmaara za 3:2.

I onda u 70. minuti, Hrvanović, koji je prije samo minut prije toga ušao u igru, postigao je sjajan gol. Šutirao je sa nekih 18 metara i pogodio za poravnanje rezultata 3:3 i ludnicu na tribinama u Mostaru.

U 81. minuti, najbolji bh. klub stiže do potpunog preokreta. Malekinušić je pogodio stativu, a u gužvi se najbolje snašao Kožulj koji je svojim drugim golom Zrinjskom donio veličanstvenu pobjedu 4:3.

Zrinjski narednu utakmicu gostuje na Villa Parku kod Aston Ville, dok AZ Alkmaar dočekuje Legiju.