Zrinjski nesretno poražen od Legije, VAR odluke na strani poljskog tima, poražen i Dinamo

Nogometaši Zrinjskog večeras su u Mostaru poraženi od poljske Legije rezultatom 2:1 na jedan prilično nesretan način.

Oba tima su u meč ušla s dosta opreza. Igralo se uglavnom na sredini terena pa smo na prvo pravo ubuđenje se čekalo do 21. minute kada prijete gosti, ali bez većeg uspjeha,

Zrinjski svoju prvu priliku na meču kruniše golom. Nemanja Bilbija je pogodio na asistenciju koga drugo nego Josipa Ćorluke, akcija koju smo gledali ko zna koliko puta.

Ipak, radost gledalaca Pod Bijelim Brijegom nije trajala dugo jer su Poljaci brzo poravnali i to na kakav način. Jakovljević je neobjašnjivo loše reagovao i zatresao svoju mrežu svog gola iz neposredne blizine.

Da nesreća ne dolazi sama, Zrinjski je na svojoj koži osjetio i u drugom poluvremenu.

Rumunski sudija je poništio dva gola prvaka BiH zbog milimetarskih ofsajda. Ćuže i Malekinušić su tresli mreže, ali je njihova radost nažalost bila uzaludna.

I kao šlag na tortu svih tih nesreća uslijedio je gol Legije, koji je potvrđen nakon VAR provjere.

Igrala se 63. minuta, a strijelac je bio Kramer koji je glavom matirao Marića. Sudije u VAR sobi su provjerile ovu situaciju i arbitar je pokazao na centar.

Plemići će priliku za revanš imati za dvije sedmice kada bude gostovao kod istog ovog rivala u Poljskoj.

U ovom kolu Konferencijske lige, poražen je i zagrebački Dinamo na domaćem terenu, a tri boda je hrvatskoj momčadi odnijela Viktorija iz Plzena.

Jedini pogodak na susretu postigao je Chory sa bijele tačke u 69. minuti. Baš kao i Zrinjski, priliku će Dinamo za osvetom imati za 14 dana kada putuje u Češku na megdan večerašnjem rivalu.