Zrinjski slavio izuzetno veliki trijumf u Tirani i približio se trećem pretkolu Konferencijske lige

Nogometaši mostarskog Zrinjskog slavili su izuzetno veliki trijumf na gostovanju u Tirani kod istoimenog kluba rezultatom 1:0.

Klub iz BiH je od prvog minuta jasno znao šta želi, a već od 12. minute stiže u vodstvo.

Ivan Jukić spretno dolazi do odbijene lopte u gužvi, protivnik ga ruši u kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na bijelu tačku.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Nemanja Bilbija silovitim udarcem.

U nastavku je Zrinjski igrao mirno, ali je imao nekoliko sjajnih prilika za udvostručavanje vodstva. No, golman domaćih Brekaj je ostavio svom timu bar neku šansu pred gostovanje u Mostaru.

Pobjednik ovog dvomeča u trećem pretkolu Konferencijske lige igrat će protiv boljeg iz duela Tobola – Lincoln.