Zrinjski totalno nadigrao Slovan u Mostaru, ‘Plemiće’ još jedna utakmica dijeli do prve grupne faze u povijesti

Ekipa Zrinjskog odmjerila je snage sa Slovanom u okviru prve utakmice play-offa Konferencijske lige, te slavila rezultatom 1:0.

Dugo je trajalo početno ispitivanje snaga, dok je Zrinjski bio tim koji je diktirao tempo i imao više loptu u svojim nogama.

Prvu šansu za domaće imao je Kramenar u 18. minutu susreta, no njegov udarac odlično je odbranio golman gostiju.

Zrinjski je nastavio sa izuzetno ofanzivnom igrom, ali nisu mogli do pogotka. Igrao se 33. minut kada su gosti imali svoju najbolju priliku na utakmici. Greenov udarac sjajno je odbranio Čondrić.

U drugom poluvremenu ‘Plemići’ su nastavili sa nevjerovatnom igrom, a sve im olakšava Barseghyan u 69. minutu kada je zaradio isključenje i gosti ostaju sa igračem manje.

Konačno, u 89. minutu utakmice, ludilo. Ćuže je ubacio loptu do Bilbije koji glavom pogađa mrežu Slovana za konačnih 1:0 i defnitivno zaslužen trijumf.

Revanš će se odigrati za sedam dana u Bratislavi i po ovome što se vidjelo večeras, Zrinjski ima itekako dobre šanse.