Zrinjski trijumfovao nad Tobolom u meču sa dva crvena kartona, prepuni Poljud Hajduku donio pobjedu protiv Guimaraesa

U Mostaru je večeras odigran prvi meč trećeg pretkola Konferencijske lige između Zrinjskog i Tobola (1:0).

Zrinjski je bio dosta opasniji rival, šanse su se redale, a u 55. minutu ostaju sa igračem manje nakon isključenja Ćorluke.

U 76. minutu pada prvi pogodak, Janković je brilijantno pogodio direktno iz kornera kojeg je sam izborio za vodstvo Zrinjskog od 1:0.

Utakmica je bila jako turbulentna, da bi sa igračem manje ostali i gosti u 84. minutu, a u svlačionicu je poslan Tomašević. Konačan rezultat ostao je 1:0 i ‘Plemići’ su tako upisali još jedan veliki trijumf.

Momčad Hajduka je u pretkolu Konferencijske lige na svom terenu savladala Vitoriju Guimaraes rezultatom 3:1.

Miguel Maga se prvi upisuje u strijelce i pogađa za 1:0 u 61. minutu utakmice, da bi šest minuta kasnije Emir Sahiti poravnao na 1:1.

Podrška s tribina mnogo je značila ekipi Hajduka koja u 75. minutu dolazi do drugog pogotka preko Melnjaka. “Tačku na i” za konačnih 3:1 stavlja Krovinović u 87. minutu utakmice i sada su šanse za prolazak u play off timu iz Splita ogromne.