Zrinjski u ljepotici kola izbacio Olimpiju, Milan i Tottenham sigurni, Osijek nije uspio

Nogometaši Zrinjskog, Milana, Tottenhama i Galatasaraya uspješno su odradili ispite u 2. pretkolu Europa lige.

Olimpija i Zrinjski odigrali su sjajan dvoboj u kojem su gosti slavili sa 3:2 nakon produžetaka. Slovenci su vodili 1:0 i 2:1, ali uporni Zrinjski se oba puta vraćao, a onda u produžetku stigao do velike pobjede.

Gol za plasman u 3. pretkolo zabio je Ivančić u drugoj minuti sudačke nadoknade. Dva pogotka za Zrinjski zabio je Bilbija (51, 84), dok su strijelci za Olimpiju bili Ivanović (19) i Vombergar (81).

Milan je u gostima nadigrao Shamrock Rovers sa 2:0 golovima Ibrahimovića (23) i Calhanoglua (68).

Tottenham je teže od očekivanog slavio u Bugarskoj protiv Lokomotiva iz Plovdiva okrenuvši rezultat u završnici utakmice i to s dva igrača više.

Bugari su poveli u 71. minuti pogotkom Minčeva. Nakon toga su se dobro branili, ali u samo jednom napadu Lokomotiv je ostao s bez dva igrača. U 78. minuti je “pocrvenio” Almeida napravivši penal, dok je Karageren isključen zbog prigovora.

Kane je u 80. minuti uspješno realizirao kazneni udarac, a samo četiri minute kasnije Ndombele je donio vrijednu pobjedu engleskom premierligašu.

Nogometaši Osijeka ispali su od švicarskog velikana Basela koji je slavio sa 2:1. Strijelci za Basel bili su Cabral (18) i Stocker (44), dok je za domaćine zabio Majstorović (84).

Galatasaray je u gostima pobijedio azerbejdžanski Neftči sa 3:1. Makedonska Škendija je na gostovanju nadigrala rumunjski Botosani s minimalnih 1:0.

Rangers je uvjerljivo slavio protiv gibraltarskog Lincoln Red Impsa sa 5:0. Kopenhagen je u gostima nadigrao švedski IFK Göteborg sa 2:1. Wolfsburg je u Albaniji pobijedio Teutu sa 4:0.