Zubac odigrao najbolju partiju sezone, sjajni Nurkić donio veliku pobjedu Portlandu

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac odigrao je najbolju utakmicu sezone u pobjedi Los Angeles Clippersa kod Minnesota Timberwolvesa rezultatom 104:84.

U trijumfu Clippersa Zubac je ubacio 14 koševa, a uhvatio je i 14 skokova, čak šest više od svog dosadašnjeg rekorda sezone. Do prvog double-doublea stigao je za 31 minutu na parketu.

Prije susreta kazao sam mu da energičnije ide po skokove, da čvršće zgrabi loptu, a nakon pobjede kazao sam mu da sad više nema povratka na staro“, otkrio je Paul George, koji je sa 21 košem, 11 skokova i šest asistencija bio najbolji igrač susreta.

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić je u posljednjoj četvrtini ‘zaključao’ reket i odveo Portland Trail Blazerse do pobjede nad Indiana Pacersima rezultatom 110:106.

Nurkić je u posljednjoj četvrtini u potpunosti nadigrao najveću zvijezdu Pacersa Domantasa Sabonisa. Zaustavio je Litvanca u posljednjoj dionici igre, a zakucavanjem dvije i pol minute prije kraja i donio prednost Blazersima 102:101.

Bosanska zvijer‘ je susret završila sa 10 koševa, devet skokova i tri asistencije, a najefikasniji u redovima Portlanda je bio CJ McCollum sa 27 koševa.