Zverev bez izgubljenog seta protiv Sinnera do četvrtfinala US Opena

Alexander Zverev (ATP – 4.) plasirao se u četvrtfinale US Opena nakon što je sa 6:4, 6:4, 7:6 (6) poslije dva sata i 28 minuta pobijedio Jannika Sinnera (ATP – 16.).

Sinner je spasio break loptu u trećem gemu, pa je Zverev morao neutralizirati dvije u četvrtom gemu prvog seta. Break je napravio u petom gemu, kada je iskoristio drugu break priliku.

Sinner je spasio set loptu u devetom gemu, ali je Zverev bio siguran na svom servisu u desetom i došao je do 1:0 u setovima.

U drugom setu nije bilo break lopti, sve do rezultata 4:4, kada Sinner od 0:40 spašava tri, pa još jednu, ali petu Zverev koristi. Kada je servirao za 2:0, Sinner je odlično reternirao i došao do dvije break prilike, ali je obje spasio Zverev. Preokrenuo je gem i osvojio drugi set.

Na startu trećeg seta Zverev pravi break u trećem gemu, a Sinner se vraća u osmom. Set je otišao u tie-break, gdje je Sinner vodio 4:1, pa se Zverev vratio na 4:4 i onda je na mreži promašio zicer.

Sinner dolazi do 6:5 i set lopte na svoj servis, ali promašuje forhend na mreži. Stiže do još jedne, koju Zverev spašava dobrim servisom, pa dolazi do meč lopte na 8:7. Sinner pogađa mrežu i to je bio kraj meča.

Zverev će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča Opelka Harris.