Zverev protiv Thiema u finalu US Opena

Sedmi teniser svijeta Alexander Zverev i Austrijanac Dominic Thiem igrat će u finalu US Opena.

Zverev je u polufinalu rezultatom 3:2 u setovima, a nakon gotovo tri i po sata igre bio bolji od Pabla Carreno-Bauste i to nakon velikog preokreta s obzirom na to da je gubio rezultatom 2:0.

Prva dva seta Bausta je riješio u svoju korist rezultatom 6:3 i 6:2, da bi nakon toga Zverev zaigrao puno bolje, pronašao bolju igru na svoj te je počeo osvajati protivnikov servis, što mu je osiguralo da uđe u sjajan ritam i do kraja meča dođe do pobjede i plasmana u finale

Thiem je bez većih problema bio bolji od Daniila Medvedeva rezultatom 3:0 u setovima, a njemu je za pobjedu bilo potrebno nešto malo manje od tri sata. Prvi set Austrijanac je osvojio rezultatom 6:2, da bi preostala dva seta osvojio kroz tie-break.

Finale US Opena je na rasporedu u nedjelju s početkom u 22 sata.