Zvezda na bizaran način doživjela potop u Glasgowu, Barcelona zakazala protiv Galatasaraya

Nogometaši Glasgow Rangersa pobijedili su Crvenu zvezdu 3:0 u prvoj utakmici osmine finala Europske lige odigranoj na Ibrox Parku.

Bila je to jako čudna utakmica, jer iako rezultat govori suprotno, Zvezda je većim dijelom utakmice bila ravnopravan protivnik i nije imala dovoljno sreće da izvuče pozitivan rezultat.

Domaći su pogotkom Taverniera iz kaznenog udarca u 11. i Morelosa u 15. minuti poveli sa 2:0, ali u tom razdoblju Zvezdi su poništena dva pogotka Kataija zbog minimalnih zaleđa.

Kada je u 24. minuti golman Rangersa McGregor zaustavio penal Kataiju, jasno je bilo da ovo nije noć aktualnog prvaka Srbije.

Umjesto toga, Balogun je u 51. minuti nakon udarca iz kuta i sjajnog skoka postavio konačnih 3:0.

Do kraja je i Kanga pogodio prečku, McGregor je zaustavio još jedan zicer Kataija, a i pogodak Bena je poništen zbog nedozvoljene pozicije i u ovoj utakmici nesretna Zvezda će imati gotovo nemoguć zadatak da u uzvratu za sedam dana nadoknadi veliki zaostatak.

Barcelona je odigrala blijedu utakmicu protiv Galatasaraya i na Nou Campu nije bilo pogodaka (0:0). Najveće prilike imali su Busquets i De Jong u završnici susreta, ali turska momčad je odoljela napadima Katalonca.

Suprotno utakmici u Barceloni, golijada je viđena u dvoboju Atalante i Bayer Leverkusena u kojoj su domaći slavili 3:2. Braga je upisala pobjedu pred svojim navijačima protiv Monaca 2:0.