Zvijezda je rođena! Brazilci oduševljeni novim napadačem, Neymar je dobio partnera iz snova

Raphael Dias Belloli, 24-godišnji krilni napadač Leeds Uniteda, poznatiji pod nadimkom Raphinha, imao je debitantski tjedan iz snova u dresu reprezentacije Brazila.

U debiju za ‘Seleção‘ ušao je na poluvremenu susreta kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo kod Venezuele, pri vodstvu domaćina 1:0. Do kraja susreta namjestio je dva pogotka za preokret i pobjedu 3:1, zbog čega je zaradio hvalospjeve brazilskih navijača.

Dva dana kasnije nije stigao napraviti ništa značajno za samo 29 minuta kod Kolumbije (0:0), ali je onda u prvom nastupu za Brazil kao starter briljirao. Postigao je dva pogotka za pobjedu 4:1 protiv Urugvaja.

Raphinha je poziv u reprezentaciju zaslužio odličnim igrama u Leedsu. U taj klub došao je prošle godine iz Rennesa za 19 milijuna eura, a Transfermarkt ga sada procjenjuje na 32 milijuna eura. Za Leeds je u 38 nastupa zabio i namjestio po devet golova.

Premda je u taj klub došao nedavno, neće u njemu dugo ostati. Njegov menadžer je, naime, potvrdio da se za Raphinhu ozbiljno zanima Liverpool.

Nova brazilska zvijezda protiv Urugvaja je sjajno surađivala s Neymarom, koji je zabio prvi gol Brazila, a namjestio zadnji za Gabriela Barbosu.

151021Raphinha-Neymar

Jedini pogodak za Urugvaj postigao je Luis Suarez, koji je majstorski pogodio iz slobodnog udarca sa 20-ak metara.

Brazil je ovom pobjedom potvrdio dominaciju u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Nakon 11 od 18 kola čvrsto drži lidersku poziciju. Ima šest bodova više od drugoplasirane Argentine.

S druge strane, Urugvaj čeka velika borba da zadrži peto mjesto, zadnje koje vodi na Svjetsko prvenstvo.