Ancelotti surovo realan nakon prolaska Reala u polufinale Lige prvaka: Ovo je bio jedini način na koji smo mogli izbaciti City

180424Ancelotti

U revanš utakmici četvrtfinala Lige prvaka ekipa Real Madrida je savladala i eliminisala Manchester City na njihovom Etihadu nakon boljeg raspucavanja penala.

Rodrygo je u 12. minutu zabio za 0:1, da bi se Real poslije postignutog pogotka maksimalno povukao i posvetio odbrani vlastitog gola. No, nije defanziva ‘Kraljevskog kluba’ izdržala u 76. minutu, kada je De Bruyne postavio konačnih 1:1 u regularnom toku meča.

Zatim se pristupilo produžecima, a onda i raspucavanju penala, te je madridski gigant prije svega boljom koncentracijom uspio doći do ogromne pobjede i plasirati se u polufinale Lige prvaka. Po završetku susreta oglasio se i Carlo Ancelotti.

“Ovo je bio jedini način na koji smo mogli izbaciti City i proći dalje. Krenuli smo dobro, poveli, a onda smo počeli da se mučimo. Srećom, dobro smo se branili. Kada je došlo do penala, igrači su mi rekli da će pobijediti”, kazao je Italijan.

Real Madrid će tako u polufinalu najelitnijeg klupskog takmičenja igrati protiv minhenskog Bayerna. Prva utakmica odigrat će se na Allianz Areni, dok ćemo uzvrat gledati na Santiago Bernabeu stadionu.