Bogdanović sjajan u rapsodiji Jazzera, Grizzliesi šokirali Warriorse, Dončić vodio Mavse do pobjede

Košarkaši Utah Jazza ostvarili su i četvrtu pobjedu u isto toliko odigranih susreta u ovoj sezoni NBA lige nakon što su u noći na petak nadigrali Houston Rocketse 122:91.

Najefikasniji igrač susreta bio je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sa 19 koševa. U večeri u kojoj su još šestorica njegovih klupskih kolega ubacila dvoznamenkast broj koševa, istaknuo se Rudy Gobert sa 16 koševa i 14 uhvaćenih lopti.

Jazzeri su na omjeru od 4:0 što su zadnji put imali u sezoni 2006./07. Sljedeću utakmicu igraju na gostovanju kod Chicago Bullsa.

Košarkaši Golden State Warriorsa pretrpjeli su prvi poraz ove sezone nakon produžetka u kojem su Memphis Grizzliesi bili bolji 104:101.

Stephen Curry je ubacio 36 koševa, uz sedam skokova i osam asistencija, ali ništa nakon treće četvrtine. Dugo je vremena proveo na klupi, Steve Kerr ga je vratio na parket tek četiri minute prije kraja, a on se vratio potpuno indisponiran.

Nije se uspio “zagrijati” ni u produžetku, pa su Grizzliesi upisali veliku pobjedu na krilima sjajnog Jaa Moranta, koji je ubacio 30 koševa uz sedam skokova i pet asistencija i trenutačno je prvi strijelac NBA lige s 30.5 koševa u prosjeku.

Luka Dončić vodio je Dallas Maverickse do treće uzastopne pobjede. Slovenac je u četvrtoj četvrtini zabio 10 od svih 25 koševa i tako pomogao Mavsima da dođu do velike pobjede nad San Antonio Spursima 104:99.