Bruno Fernandes ugasio makedonske snove, Ibrahimovića nećemo gledati u Kataru

Nogometaši Portugala ugasili su snove Sjeverne Makedonije i pobjedom 2:0 izborili su plasman na Svjetsko prvenstvo koje se krajem ove godine igra u Kataru. Kartu za Mundijal osigurala je i reprezentacija Poljske.

Nakon što su Makedonci kreirali veliko čudo i izbacili aktualnog prvaka Europe Italiju u polufinalu play-offa, protiv Portugala nisu uspjeli udvostručiti veliki uspjeh.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Cristiano Ronaldo, ali je njegov udarac u 14. minuti otišao pored stative gola Makedonaca.

U 32. minuti vidjeli smo vodeći pogodak za Portugalce. Tandem iz Manchester Uniteda kreirao je pogodak, Ronaldo asistira Bruni Fernandesu koji zabija za vodstvo Portugalaca. Rezultatom 1:0 otišlo se na predah.

U nastavku susreta Fernandes zabija sjajan gol za 2:0 u 65. minuti. Zakucao je loptu nakon dodavanja Dioga Jote i tako lansirao svoju reprezentaciju na Svjetsko prvenstvo u Katar.

Plasman na Svjetsko prvenstvo slavi i Poljska koja je sa 2:0 nadigrala Švedsku u finalu play-offa.

Pogotke za Poljake postigli su Robert Lewandowski iz kaznenog udarca i Piotr Zielinski. Oba pogotka Poljaci su zabili u drugom poluvremenu.

U igru je u završnici ušao Zlatan Ibrahimović, ali nije uspio Šveđanima pomoći da izbjegnu poraz. Tako Zlatana nećemo gledati na Svjetskom prvenstvu što je bila i posljednja velika prilika za proslavljenog napadača.